ArchArt у Черкасах

11-13 жовтня у Черкасах пройшла перша архітектурна конференція ArchArt: Ти. Контекст. Середовище організована компанією MANEZH.

Зараз, коли емоції уляглися, можна спокійно проаналізувати побачене й почуте. А отже — зробити важливі висновки. А матеріалу до роздумів було немало, адже ця подія зібрала разом понад 80 кращих архітекторів, дизайнерів, технічних спеціалістів з усієї країни.

Спікери у своїх виступах говорили не тільки про архітектуру, але й про людину в цілому. А також про те, як кожен може творити великі проєкти для людини, які залишать слід у історії:

  • Ольга Клейтман — авторка реконструкції парку Саржин Яр і засновниця бюро SMB studio у Харкові. Вона охопила кілька тем: відповідальне проєктування громадських просторів; особистий досвід і світові тенденції, а також підсумки Seoul Biennale of Architecture and Urbanizm.
  • Жанна Кисельова — керівниця Ради з дизайну Одеси та засновниця студії JK Lab. Тема виступу — «Усвідомленість та її прояви».
  • Юрій та Віталій Кирилів та Данута Кріль — засновники Hochu rayu. design bureau. Говорили вони про «Creative — life long learning».
  • Сергій Русанов — власник архітектурно-будівельної компанії Project 7, автор проєкту «Земля вовків» у Черкаському зоопарку. Тема доповіді:  «Черкаський зоопарк — гармонія співіснування людини та природи в урбанізованому світі».
  • Андрій Могила — засновник студії дизайну СІТЕК у Черкасах та платформи Thecase. Тема його виступу: «Thecase: ми даємо свободу вам, а ви — своїй творчості».
  • Євгеній Васильєв — співзасновник майстерні VK Architects у Дніпрі. Розповідав про  «Як впливає локація архітектора на його діяльність».
  • Ярослав Бєлінський — фахівець з брендингу та візуальних комунікацій; засновник і голова Design4Ukraine; власник і артдиректор дизайн-бюро SuperGraphica. Його тема: «Майбутнє українського дизайну. Навіщо дизайну екосистема?».
  • Олексій Образцов, керівник архітектурного бюро АрхОбраз у місті Дніпро. Виступив з темою «Рівновага».

Інсайти після події

  1. Україна — єдине ціле

Черкаси стають новою точкою на карті архітектурних подій України. Донедавна основні архітектурні події країни відбувалися у столиці або містах-мільйонниках, як то Львів, Дніпро, Одеса. Якість організації, а головне — змістовного наповнення довели, що Arch Art у Черкасах вже скоро стане подією must-visit для українських архітекторів. А переміщення ключових подій у невеликі міста, як-от Черкаси, стане запорукою цілісності країни та рівномірного розвитку її регіонів.

2. Нові формати для нових ідей.

«За кожною ідеєю стоїть людина. За реалізацією ідеї стоїть людина. Усе, що ми створюємо — це для людини», — цими словами розпочала конференцію ідейна натхненниця проєкту Марина Дяченко.

Підхід, орієнтований на людину, допоміг організаторам створити ArchArt у новому форматі. Подія не стала класичною конференцією, а швидше навчальною та комунікаційною платформою нового формату. Задіявши всі органи чуттів гостей через гармонійне поєднання чотирьох складових проєкту: навчання, нетворкіг, відпочинок та культура, організаторам вдалося створити сімейну атмосферу відкритості, довіри, співпраці та любові.

3. Краса та любов

«Ось заради чого живе людина. Краса у всьому: у кожній деталі, у недосконалості форм і у глибині їх наповнення», — неодноразово нагадувала гостям Марина Дяченко. Саме красу та любов створювали організатори та гості ArchArt.

4. Естетика навколо

Простори, створені архітекторами та дизайнерами, повинні бути такими, щоб своїм наповненням впливати на людей, освічувати їх, формувати естетичні смаки, вчити бути чутливими до світу. Адже, як сказав великий педагог Антон Макаренко: «Людина навчається навіть тоді, коли вона не вдома». Тому те, чим ми наповнюємо простір навколо, має на кожного з нас надзвичайний вплив. Це те чим ми наповнюємо себе.

5. Є сенс — є ідея

Сучасний архітектор не може бути лише проєктантом. Як зазначила Марина Дяченко: «Ідея живе лише тоді, коли є сенс у реалізації цієї ідеї, і в її продовженні». Архітектор має бути гуманістом — концентруватися на якості реалізованої ним ідеї. А також на тому, як його проєкт житиме після завершення, як ним будуть користуватися люди, як він може змінити продукт, галузь, самого споживача, давши йому можливість якісно підвищити свій рівень життя.

Трошки про проєкт

Проєкт стартував як щорічна ініціатива, тому друга конференція ArchArt пройде вже навесні 2020 року. Організатори обіцяють  неочікуваний формат і насичену програму. Тож слідкуйте за анонсами від компанії MANEZH та плануйте участь у наступній конференції у Черкасах.

Організатори висловлюють вдячність:

Партнерам конференції: Intelligent Home Intelcity, Guardmaster, TOPIAR, АБК “Простір”, TIGER LTD, HallWay.

Інформаційним партнерам: Аероплан, PrimaInterior, Pragmatika, ProfBuild, Идеи Вашего Дома, DHC Media, KasyaNova Event та Національна Спілка Архітекторів України.

Організаційним партнерам: KAVA+, WineTime.

 

Читати також:

З онлайну в офлайн — шлях до себе

Екоцентризм – змінюйся сьогодні, щоб не вимерти завтра

Кайдзен: досконалість по-японськи

 

a!