У Києві відкриється інноваційний парк UNIT.City вартістю $200 млн

У Києві відкриється інноваційний парк UNIT.City вартістю $200 млн

В хай-тек-містечку працюватиме до 15 тисяч висококваліфікованих фахівців. Ключовими елементами його екосистеми стали Центр розвитку технологічних компаній та інноваційна фабрика програмування UNIT Factory, яка цього року збільшує набір до 800 студентів.

Київ, 6 квітня 2017 року — Фонд K.Fund оголошує про створення у Києві інноваційного парку UNIT.City. Парк розташований на території колишнього Київського мотоциклетного заводу.

Наша ініціатива дозволить створити до 15 тисяч високооплачуваних робочих місць, а головне — надасть талановитій молоді можливості для самореалізації у своїй країні. Ми хочемо створити в Україні — ціле інноваційне містечко, яке стане унікальною екосистемою для компаній, що працюють у сфері високих технологій та креативних індустрій. Задля цього ми плануємо інвестувати в UNIT.City до $200 млн протягом чотирьох років», — зазначив підприємець Василь Хмельницький, засновник фонду K.Fund, ініціатор створення парку.

UNIT.City пропонуватиме хай-тек-бізнесу надсучасну інфраструктуру, доступ до знань і експертизи з метою створити креативну атмосферу спільноти творчих однодумців. Потенційні резиденти парку — технологічні компанії, хай-тек-підприємці та стартапи, R&D-центри, цифрові медіа, інкубатори й акселератори, освітні ініціативи у сферах технологій і дизайну, культурні проекти тощо.

Управляючими партнерами UNIT.City стали Макс Яковер і Максим Бахматов, які до цього успішно реформували київський комплекс ВДНГ.

«Щоб стати сьогодні гравцем на світовому ринку, необов’язково будувати фабрику, як раніше. Досить відкрити ноутбук. Але для того, аби конкурувати з іншими, потрібен кращий продукт, креативний підхід, знання технологій. Для цього ми зібрали потужну міжнародну команду консультантів, архітекторів та урбаністів, які створювали аналогічні парки в Європі», — розповідає Максим Бахматов.

Ключовим елементом інноваційної екосистеми парку є Центр розвитку технологічних компаній (Technology Companies’ Development Center, TCDC).

TCDC уже надає інфраструктурну, експертну та технологічну базу 25 хай-тек-компаніям, які розміщені в окремій будівлі на території UNIT.City. Серед них — компанії Concepter, Forland, SmartFarming, об’єднання Hi Tech Office Ukraine, дві лабораторії: віртуальної реальності (VR First) та 3D-прототипування (FabLab Fabricator).

Ще один важливий резидент парку — унікальна фабрика програмування UNIT Factory. Вона готує ІТ-фахівців за інноваційною методикою, що відповідає всім вимогам цифрової економіки. Заклад вже оголосив другий відкритий набір абітурієнтів і цього року збільшує потужності більш ніж удвічі — до 800 студентів. Навчання в UNIT Factory є безкоштовним за умови подальшої роботи випускників в Україні протягом трьох років.

Партнерами проекту виступили Києво-Могилянська бізнес-школа та Hi-Tech Office Ukraine.

a!