Літо в Швейцарії

Літо в Швейцарії спокійне і розміряне на відміну від зими. Хоча активного відпочинку тут вистачає – походи, екстремальні спуски на велосипедах з гір, вінд-сьорфінг у межигір’ї – люди збираються близько води.

На півдні, біля Женевського озера, яке Швейцарія ділить з Францією навпіл, приємно провести час у спекотну погоду. Спокійний відпочинок на траві або активний на вітрилах по хвилях озера. Так, на вітрилах по озеру! Хвилі тут піднімаються як на справжньому морі, і навіть повітря пахне морем. Біля води збираються чимало сімей і молодих людей. Можна безкінечно дивитись на озеро, вдивляючись у гору Мон-Блан напроти або у вітрильник, який долає поривчастий вітер. Озеро не є так би мовити пляжним курортом, але тут можна знайти міські пляжі, де можна поплавати і позасмагати.

Одна з популярних розваг – прогулки на кораблях, які курсують за розкладом і служать міським транспортом. Сполучення є між містами Монтре, Веве, Лозанной та навіть Женевою.  Скористувавшись своїм проїзним SwissTravelPass, я обрала корабель, який відправляється о 16:45 з Монтре і, роблячи декілька зупинок вздовж озера вздовж лінію Альп, прибуває назад у місто. Такий собі Round Trip. Я зійшла у містечку Веве. Подорож зайняла майже 2 години часу, та я не поспішала. Це була приємна двох-годинна подорож.

З другого поверху корабля відкривається панорама на 360 градусів. На палубі окрім звичайних сидінь – шезлонги, де можна відпочити, замовивши бокал молодого швейцарського вина.

Подорож озером видалась спокійніша, ніж на морі, мабуть через відчуття безпеки і відсутності відкритого моря.

Про Swiss Travel Pass. Це проїзний, дійсний у всіх міських видах транспорту Швейцарії на весь період поїздки (наприклад, 8 днів). Також по ньому можна потрапити у половину музеїв країни.

Ольга Орєхова

a!