Енергія сонця потужно запрацювала під Києвом

Ера оздоровлення екології України розпочалася. Про це сьогодні заявили в компанії UDP, презентувавши найбільшу сонячну електростанцію під Києвом, у селі Велика Димерка.

Всього за 6 місяців СЕС була введена в експлуатацію. Димерська СЕС, яка на сьогодні складається з 22 200 сонячних модулів, видає 6 МВт енергії. У 2018 році планується закінчити будівництво станції з результатом потужності 50 МВт.

Над введенням СЕС в роботу працювали 300 фахівців різних сфер діяльності. До 60% всього закупленого обладнання (кабелів, дротів, арматури) – українського виробника. Самі ж сонячні панелі вироблені в Китаї компанією-лідером у цій сфері Jinko Solar.

«Ми будемо важко працювати та кинемо виклик нашим конкурентам у галузі нетрадиційних технологій. У найближчому майбутньому такі види видобування енергії, як сонячна або вітрова мають перейти з традиційний вид, а видобування за рахунок нафти та спалення газу – альтернативними видами енергетики. У наших планах – введення в експлуатацію вітрової електростанції у 2019 році», – заявив Сергій Євтушенко, керуючий партнер UDP Renewables.

Першим користувачем СЕС стала компанія «Кока-Кола», яка знаходиться у цьому ж населеному пункті. Також енергія від Димерської СЕС-1 вже другий місяць подається у централізовані енергетичні мережі області.

«Ми вирішили зламати стереотипи щодо місця розташування сонячної станції, я маю на увазі південні регіони, і почали будівництво тут, під Києвом», – наголосив Василь Хмельницький, мажоритарний акціонер української компанії-інвестора UDP.

У найближчих планах компанії – реалізувати подібні проекти в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.

UDP – провідна девелоперська українська компанія, яка працює 15 років на ринку. Серед відомих об’єктів інвестування – реконструкція аеропорту «Київ», житлових комплексів «Бульвар Фонтанів», «River Stone», «Паркове місто».

 

a!