Велопрогулянка Європою

 

Новая панорама 20У часи, коли мегаполіси задихаються від заторів і більше половини населення планети проживає в містах, відпустку все частіше хочеться провести далеко від кам’яних джунглів. Цікавий вибір ― велосипедна подорож.

Для велосипедистів відкриваються двері, закриті для традиційних туристів. Регіон можна побачити під новим ракурсом, відчути, чим він живе. Любителям подорожувати на велосипедах малоцікаві великі міста. Зазвичай з велоподорожжю асоціюються Нідерланди та Німеччина, які мають розвинену велоінфраструктуру. Інструктори клубу «Велотур» пропонують «незаїжджені» регіони з широким вибором маршрутів для різного рівня підготовки.

Тоскана, Італія

Один з наймальовничіших регіонів Європи, романтичний, із запахом кипарисів, шелестом моря, живописними пагорбами, оливковими гаями і старовинними віллами. Увесь регіон вкриває мережа доріг, багато з яких дрібні, з низьким трафіком: подекуди час від часу неспішно проїжджають кабріолети, різнокольорові малолітражки, колоритні мопеди Vespa. Однак найчастіше можна почути лише тишу або спів птахів.

Тоскана ― регіон, відомий на увесь світ своїми пейзажами, приємною атмосферою, пам’ятками і винами. Саме тому вивчати цю місцевість краще під час велопрогулянки. Старовинні селища етрусків, середньовічне місто Сієна, романтична Флоренція ― все це зустрінеться на вашому шляху. Але варто врахувати, що мальовничість місцевості забезпечує велосипедистам часті підйоми, благо досить пологі і відносно короткі.DSC_1782

Після підйомів і тривалих переїздів якраз буде до смаку тосканська кухня у місцевих ресторанчиках ― вишукана і ситна водночас.

Зальцкаммергут, Австрія

Регіон з красивими озерами, де вода настільки чиста, що її можна навіть пити. Тут зручні маршрути як для початківців, так і для просунутих велосипедистів. Дивовижно спокійні місця Зальцкаммергуту вражають красою природи. Порізана берегова лінія і величезна водна гладь, з якої здіймаються кам’яні брили Альп, схожа на фіорди. За кожним поворотом відкривається новий краєвид, від якого захоплює подих! А краєвиди ― основна мета веломандрівника!

Альпійські хребти порізані мережею ґрунтових доріг, що припаде до смаку досвідченим велосипедистам. Тут є підйомники, які працюють влітку. А для початківців або сімейного відпочинку підійдуть долини з відмінними видами. Велодоріжки є не скрізь, однак австрійські водії шанобливо ставляться до велосипедистів. Якість асфальту, без сумніву, радує, тож навіть велосипедисти-початківці у цьому регіоні почуватимуться досить комфортно.

Після катання вздовж берега льодовикового озера, велоекскурсії або прогулянки варто скуштувати смачні австрійські супи або поласувати штруделем. Коли сили відновляться ― час знову вирушати в дорогу!

Приємного вам катання, і нехай Європа вразить вас своєю різноманітністю!

Поради в дорогу

Creative_Wallpaper_Bicycle_on_the_grass_079830_

Кортить подорожувати на велосипеді, але немає досвіду? Не біда, усі колись починали! Візьміть собі на замітку «вело-особливості».

― Чим менше речей взяти, тим легше буде їхати. Заздалегідь складений список речей з врахованими деталями допоможе взяти тільки те, що необхідно, і залишити вдома зайве.

― Завжди беріть з собою: дощовик ― тотем для відлякування поганої погоди; крем від засмаги ― для уникнення опіків; ремонтний набір для велосипеду та невеличку аптечку.

― Покладіть до ремнабору запасну камеру, мультитур, олію для ланцюга, ганчірку, невеликий насос.

― У багатьох регіонах Європи можна брати велосипеди на прокат. Це гарний варіант для перших веломандрівок.

― Калорійний вітамінізований сніданок ― запорука гарного катання.

― Завжди беріть з собою багато води та трохи їжі (сухофрукти, батончики, банани тощо). Це забезпечить комфортне катання протягом дня. Шоколад ― поганий варіант, незважаючи на свою поживність: він легко тане і розтікається у наплічнику. Велосипедист має пити кожних півгодини і робити невеликий перекус щогодини.

― Обираючи регіон, краще віддати перевагу місцям з мінімальним автотрафіком та розвиненою велоінфраструктурою: там легше спланувати велоподорож.

― У першій самостійно організованій велоподорожі все буде не за планом, адже, не маючи досвіду, неможливо врахувати все. Проте це не є причиною для страху чи відмови: велоподорожі цікаві в будь-якому форматі!

― Якщо немає бажання організовувати подорож власноруч ― зверніться до професіоналів. Зважайте на досвід клубу та конкретних інструкторів, які вестимуть групу, на звіти організаторів про вже організовані подорожі та на відгуки учасників, адже подорожі організовуються в різному форматі, тож головне ― обрати ту подорож, що підготовлена на достойному рівні та підходить саме вам.

Автор тексту та фото : Марія Завірюхіна,

клуб активного відпочинку «Велотур» (від англ. Velotour)

www.velotour.com.ua

a!