Похід у гори зі своїм собакою

З весною приходить багато можливостей для відпочинку, зокрема довгі прогулянки на природі або походи у гори. Та власники чотирилапих завжди стають перед вибором – залишити собаку на друзів або рідних чи взяти з собою?

З собакою у гори. Фото: Aeroplan

Звісно, якщо це коротка подорож у межах години-двох у межах міста, вона не потребує особливих зусиль та підготовки. На власні очі бачила, як жінка брала з собою малого чіхуа-хуа на сап-дошку на річці. Малий був переляканий, але покірно тримався поверхні.

Оцініть можливості свого пса

В першу чергу, треба врахувати характер вашого дога. Чи він гіперактивний, любить довго гуляти ніжками, не проситься часто на ручки, або не сідає раптом серед дороги? Собака, як дитина – ти не зможеш його вмовити і не маєш права залишити.

З джек-расселом або біглем вам не буде складно і сумно – ці собаки мають багато сил та енергії для прогулянок. Вони люблять досліджувати все навкруги, тому їм буде тільки в радість ваша ідея. А з мопсами та французькими бульдогами краще не планувати довгі дистанції, бо фізично вони не витримують, а вам доведеться нести друга в рюкзаку. Погодьтеся, 10-15 зайвих кілограм на спині, будуть не дуже вам в радість.

Поради від досвідчених

Підготуйте свого пса до походу. Фото: Aeroplan

Тож коли ви прикинули можливості свого песика, збережіть поради від досвідченого мандрівника Pete Silvester, який бере з собою свого джек-рассела Гобліна у гори.

  • Спершу, треба визначити можливості вашого улюбленця. Скільки песик може пройти – 5 кілометрів або 10 без тривалих зупинок? Це можна визначити заздалегідь, коли гуляєте у себе на околиці. Це допоможе обрати адекватний маршрут.
  • По-друге, врахуйте фізичні недоліки та форми вашої собаки. В нього короткі лапи, чи, навпаки, довгі? Чи може він подолати бар’єри, високо плигнути, перейти місточок через річку і не впасти, чи вміє плавати? У моєї подруги є французький бульдог на ім’я Фелікс, який не вміє плавати, але дуже любить воду. І кожного разу, коли він до неї біжить, треба бути напоготові, щоб його рятувати.
  • Варто знати, як песик ставиться до температурних режимів – в горах зазвичай холодніше, ніж внизу. Тож варто подбати про його термозахист і взяти щось з одягу.
  • Потренуйте свого песика. Якщо собака буде натренований до самостійних прогулянок без повідку і буде слухняним – менше шансів, що він натрапить у якусь халепу в поході. Малий має вас слухатись у випадку небезпеки і повертатись, замість радісно бігти на зустріч пригодам і диким звірям.
  • Якщо ваш песик любить все ж таки відірватися від вас, то варто придбати GPS-навігатор, який буде надавати вам точні координати у разі зникнення. Або не відпускати собаку з повідка, щоб прогулянка не обернулася на довгі пошуки.
  • Оминайте складні маршрути та скелясті дороги. Не варто забувати, що у вашого пса навідміну від вас немає зручного взуття, і він може поранитися гострим камінням, колючкою або гілкою.

Що взяти з собою у дорогу: воду та їжу, ошийник та повідок, дощовик, водонепроникне взуття (якщо він звик до нього).

Поділіться цими порадами з друзями, у кого є собаки!

Інформація для статті – з порталу travelnuity.com

Підготувала: Alina Straj

a!