Воркшоп з урбаністики та архітектури у Дніпрі

16 – 20 березня у Дніпрі відбудеться воркшоп з урбаністики та архітектури під керівництвом французьких кураторів Бруно Танант та Матильд Сивре. За об’єкт дослідження взята Довга Балка, що розташована посеред міста і може бути природним підґрунтям нового бачення міста

Освітня подія направлена на покращення стану життя для людей, підвищення туристичної привабливості, мотивації населення змінювати місто​ та має на меті привернути увагу влади та місцевий бізнес до актуальних та гострих проблем.

Учасники, серед яких урбаністи, архітектори, дизайнери, екологи та урбан-ентузіасти, розроблять нове бачення міста-мільйонника та спробують створити щось нове, до цього недосліджене до кінця. Балка не так давно стала об’єктом громадського занепокоєння, оскільки через неї планують прокласти автомагістраль та звести низку багатоповерхівок. Мешканці та екологи б’ють на сполох, адже це несе в собі небезпеку для мікроклімату міста, екології та може призвести до неочікуваних наслідків.

Про місто

Річкові ландшафти, багатоманітні парки, торгові вулиці на західний або змішаний лад, архітектура різних періодів є гордістю Дніпра. Однак сучасні урбаністичні рішення маскують зручності ландшафту, або, ще гірше, повністю ховають їх. Геометрія містобудування змішалася з природними формами. Посеред міста — майже недоторкана зелена оаза, загублена в урбаністичній кипі — Довга Балка.

Широка та довга балка розташована між центральним схилом на проспекті Гагаріна та схилом з вулицею Січових Стрільців, тягнеться від Запорізького шосе до вулиці Паторжинського. З 1920-х років по 2015 рік балка носила назву Червоного Повстання (рос.: Красноповстанческая). У листопаді 2015 року балці було повернено історичну назву Довга. Яр, важкодоступний до втручань та сповнений багатою історією, дає можливість для перегляду урбаністики міста в цілому. Поруч — парк Гагаріна, Ботанічний Сад, студентське містечко ДНУ ім. Олеся Гончара та мальовничі види зі схилів.

Куратори проєкту

Керувати воркшопом їдуть професійні урбаністи з Франції. Вони вже дослідили територію міста та, власне, запропонували розглянути Довгу Балку, як відправну точку до змін. У 2018 році куратори приїжджали до України, де проводили воркшоп щодо території від аеропорту Бориспіль до центру Києва.

БРУНО ТАНАНТ — співзасновник агентства TN+, ландшафтний дизайнер, викладач l’Ecole Nationale Supérieure du Paysage у Версалі, запрошений викладач архітектурних шкіл у Парижі, Леоні та Ґреноблі.

МАТИЛЬД СИВРЕ — ландшафтна архітекторка, випускниця l’Ecole Nationale Supérieure du Paysage у Версалі та Grenoble Institute of Urban Planning. Спеціалізація — екологічне міське планування. Працює у Національному Парку Ліврадуа-Форес (Livradois-Forez Regional Natural Park).

Учасники проведуть близько 80% практичних годин у робочих групах протягом п’яти днів. Це можливість змінити картину міста під кураторством провідних європейських урбаністів.

 

До участі запрошуються:

  • СТУДЕНТИ та ВИПУСКНИКИ вищих учбових закладів спеціальності “Архітектура”
  • АРХІТЕКТОРИ-УРБАНІСТИ, які фахово займаються ландшафтним дизайном
  • ЕКОЛОГИ, які спеціалізуються на екології та охороні природи
  • УРБАН-ЕНТУЗІАСТИ — люди, які є небайдужими до проблем містобудування та мають активну позицію

Детальна інформація про захід за посиланням

Сторінка події у Facebook

Проведення освітніх заходів з залученням іноземних фахівців планується розширюватися і на інші міста центру та сходу України, де питання залучення громади до зміни пост-індустріальної картини є нагальним та потребує активних змін.

Організатори події:

UpGrade Dnipro, I Cultural Business Hub, Відкритий Університет U Open University

Медіа-партнери:

Журнал Aeroplan, Урбаністика A:1, Urban Awards

З питань акредитації та інтерв’ю: Дар’я Левченко, +380 97 390 14 86

З питань партнерства та співпраці: Ольга Орєхова, +38 067 565 34 35

a!