На краю Європи

Колись відомі португальські мореплавці та мандрівники відкривали країни та континенти на земній кулі, надаючи їм свої назви, прокладаючи великі торгові шляхи та малюючи нові кордони на мапах. Ера великих відкриттів давно минула, та перші відкривачі закарбувалися в підручники всього світу та прославили країну навіки. Сьогодні Португалія ― популярна країна серед багатьох туристів.Ploshcha Lisabon

Політичною і культурною столицею країни є Лісабон. Місто часто обирають для зупинки на 1–2 дні, коли прямують далі на острови в Атлантичному океані. Завдяки помірному клімату у Лісабоні приємне літо та м’яка зима.

KLM food
Щоб дістатися Португалії, ми зупинили свій вибір на рейсі KLM. Маршрут видався досить зручний, оскільки час між пересадками в Амстердамі зайняв лише пару годин. Цього було достатньо, щоб «влаштувати» крос через аеропорт до наступного літака і зазирнути ненадовго у дьюті-фрі. Для тих, хто любить побачити якнайбільше, подорож можна спланувати таким чином, щоб на день зупинитись у голландській столиці.

Vasko Da Gama Lissabon
Коли літак починає приземлюватися над Лісабоном, одразу впадає в око великий міст через ріку Тежу, що носить ім’я відомого мореплавця Васко Да Гами та сягає 17 кілометрів у довжину. В аеропорті працює інфоцентр, де можна дізнатися будь-яку корисну для туриста інформацію.

Aeroport Porto Lissabon

Аеропорт має пряме сполучення з містом через лінію метро. Слід зазначити, що подорожувати лісабонським метрополітеном комфортно і досить зрозуміло. Станції метро перетинаються з зупинками міських електричок, що дає змогу об’їхати майже весь Лісабон і околиці самостійно. Усередині вагонів чисто та затишно, улітку працює кондиціонер, є урни для сміття. Краще придбати проїзний на кількість днів або поїздок, якщо ви плануєте пересуватися міським транспортом.

Metro Lissabon
Отже, Лісабон. Його символом є чорний ворон, зображений на емблемі міста. Для знайомства з історією столиці Португалії не так давно побудували інтерактивний музей Lisboa Story Centre, розташований прямо на центральній площі міста біля порту Praça de Comércio («Торгова площа»). Музей буде цікавий і дітям, і дорослим.

Musei LissabonВзагалі центральна частина міста загалом є музеєм під відкритим небом ― на кожному кроці хочеться зупинитись і розглядати все довкола. Щоб побачити панораму міста, не треба далеко ходити.

Panorama Lissabon

Тріумфальна арка Святого Августа ― архітектурний витвір, з висоти якого відкривається чудовий вид на центральну площу та панораму міста.

Лісабоном курсують сторічні трамвайчики, якими можна скористатися для екскурсії. Сідайте у трамвай № 28 ― не прогадаєте!

Lissabon

У центрі, на одному із схилів міста, розташувалась справжня фортеця Святого Георгія, яку видно практично з будь-якої точки міста. Взагалі, якщо ви не лінуєтеся і добре орієнтуєтеся в просторі, вам неодмінно відкриється багато з того, що зазвичай приховане від ока звичайного туриста: житлові квартали з старими будиночками, місцеві паби, маленькі крамниці.Lissabon

Безліч ресторанчиків і кафе на центральних вулицях міста ― прекрасна нагода, щоб відпочити та перекусити. Португалія ― справжній рай для гурманів. Тут панує середземноморська кухня, представлена стравами з риби та морепродуктів, приготовлених у витончений традиційний спосіб. Якщо вам до вподоби солодке, ви маєте спробувати апетитну місцеву випічку, яка продається у кондитерських крамничках. Консерви з сардин ― найпопулярніший національний продукт. Серед напоїв слід виокремити червоні вина з регіону Каркавелос (Carcavelos) і, безсумнівно, мадейру ― візитну картку Португалії.

Konservy Lissabon
Особливість португальської культури ― фадо. Це лірична пісня, яка виконується сольно чоловіком або жінкою. Фадо звучить всюди у місті, як тільки сідає сонце: у ресторанах, на майданчиках ярмарків, на вулицях міста. Побувати у Португалії та не послухати фадо ― значить не пізнати душу Португалії… Більше всього фадо лунає в Алфама ― історичному районі Лісабона.

Fado Lissabon
Житло. Варіантів проживання у Лісабоні безліч, починаючи від гостьових домів (коли ви орендуєте кімнату або ліжко), апартаментів чи квартири до 5-зіркових готелів.

Щодо шопінгу, то у Лісабоні, звичайно, є торгівельні центри з магазинами відомих мереж, однак, якщо ви хочете придбати щось дійсно португальське, завітайте на місцеві ярмарки. Це справжня особливість, яку просто не зустріти будь-де в Європі. Ярмарки працюють цілий рік. Тут місцеві жителі роблять одяг, взуття та різні аксесуари власними руками, демонструючи свої вміння прямо на ваших очах. Ціни на хенд мейд досить помірні. Навіть у сувенірних лавках найчастіше зустрічається напис «зроблено в Португалії», ніж будь-який інший. У Лісабоні продавці вистроюють свої лавки у ряди та продають португальські раритети, а поціновувачі старовини обов’язково знайдуть для себе щось цікаве.
Якщо Лісабон для вас не просто транзитний пункт і ви маєте більше двох днів, то місця must have to visit (обов’язкові для відвідування) ― це найзахідніша точка Європи мис Капо де Рока та чарівне місто Сінтра.

Capo De Roka

Океанічні хвилі, що, здається, йдуть сюди з самої Америки, розбиваються вщент на могутніх скелях мису Капо де Рока. Тут постійно віє холодний океанічний вітер. Задивившись у блакить океану та зробивши пару селфі на згадку, можна вирушати далі.

Свій шарм Сінтра має завдячити історичним пам’яткам, природному ландшафту і особливій атмосфері. Приємне для прогулянок і посиденьок у маленьких ресторанчиках місто схоже на середземноморські міста, однак все одно інше. Азулєже ― керамічна плитка з традиційними візерунками, прикрашає стіни будинків зовні. Плитку можна побачити не тільки в Сінтрі, а й в Лісабоні. Найпоширеніші кольори азулєже ― синій і білий.

Kashkaish Lissabon
У Сінтрі декілька музеїв і палаців, однак найяскравішою атракцією є Мавританський замок (Moorish Castle), розташований високо на схилах, які є культурним ландшафтом ЮНЕСКО. Могутня споруда була побудована ще у X столітті мусульманами, які оселилися на Іберійському півострові. Чим довше її розглядаєш знизу, тим більше упевнюєшся в тому, що фортеця недосяжна. Майже весь шлях пішохідний і має крутий схил. Загалом підйом займає близько 40 хвилин. Та, діставшись фортеці, розумієш: воно було того варто. Тут вже можна затриматися та споглядати місто з різних точок фортеці, блукати її доріжками між вартовими вежами, як це робили колись тутешні жителі.

Mavritanskiy Zamok Lisabon
Улітку туристів приваблює Лісабонська Рів’єра, до якої належать міста Кашкаїш та Ешторіл. Від Лісабону до курортної зони з чистими пляжами та готелями високого рівня ви доберетеся на електричці усього за 20 хвилин. Не так давно це було улюблене місце відпочинку королівської сім’ї, дипломатів і шпигунів…

Підготувала Ольга Орєхова

a!